1998 yılında kurulan DİNÇHAN Ltd. Şti. ; elektronik, kozmetik, halı, ithalat ve ihracat alanlarında faaliyetlerini geliştirerek bugün bir şirketler grubu haline gelmiştir.

Dijital teknolojinin önde gelen markası DIORA Digital Electronic Group ürünlerini Türkiye geneline yayılmış satış ağı ile tüm hiper marketler, toptancı ve promosyon kanallarıyla tüketicilerin hizmetine sunmaktadır.

Bünyesindeki bütün ürünlerin Avrupa standartlarına (GS, CE, TÜV) uyumlu ve , yurt genelinde yayılmış geniş servis ağı avantajı ile yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinmiştir.

Kozmetik alanında kendi markası olan MELODYA' yı oluşturmuştur ve bu alanda dünya markaları olan Schwarzkopf Henkel ve Palmolive ürünlerinin IRAK'taki genel distribütörlüğünü yürütmektedir.

Halı sektörüne de yine kendi markası olan MARDINI CARPET ile girerek ve bu alanda da başarılar göstererek ihracat alanında global piyasada yerini almış bulunmaktadır.

DİNÇHAN Group Almanya'dan ve Çin'den ithalat, Irak, İran, Ermenistan, Almanya ve bunun gibi birçok ülkeye de ihracat yapmakta olup pazarlamayı ise Türkiye, Irak ve İran'da yapmaktadır.

DİNÇHAN Group
bünyesinde bulundurduğu şirketler gurubuyla kalite, uygun fiyat ve satış sonrası mükemmel hizmeti kendisine temel prensip edinmiştir.